Valitse maa tai alue.

Close
Kirjaudu sisään Rekisteröidy Sähköposti:Info@infinity-electronic.com
0 Item(s)

Videovalvonta saa H.264-koodauksen

02dec15exar

VRC7016XE -kortissa on kaksi Exar S7110 -ohjelmistoa muokattavaa prosessoria ja suoritetaan H.264-koodaus 16 kanavalla, jopa 960H NTSC / PAL-videolla täydellä resoluutiolla ja kuvataajuudella.

960H: n videon avulla valvontajärjestelmillä voi olla laajempi horisontaalinen näkökenttä (FOV) kuin mitä tyypilliset D1 CCTV-videokamerat tarjoavat, kertoo toimittaja.

VRC7016XE on suunniteltu erityisesti videovalvontalaitteiden valmistajille.

Korttia ohjataan Intelligent Encoder -ohjelmistokehityspaketin avulla joko Linuxissa tai Windowsissa. VRC7016XE on yhteensopiva Exarin S7000-pohjaisten PCIe-korttien kanssa.

Tarjolla on kaksi käyttäjäkohtaisesti konfiguroitavaa spot-monitorin lähdettä. Kortti tukee myös kahdeksan hälytys I / O-kanavaa ja RS-485-liitäntää kameran kauko-ohjaukseen I / O-otsikon kautta valinnaisella I / O-kortilla.

Prosessoreissa on ohjelmoitava kiihdytin perusjoukon, pää- ja korkean profiilin H.264 Advanced Video CODEC: n monivirtauskoodausta varten.