| Osa numero | LM1117DT-1.8/NOPB | Valmistaja | N/A |
|---|---|---|---|
| Kuvaus | IC REG LINEAR 1.8V 800MA TO252-3 | Lyijytön tila / RoHS-tila | Lyijytön / RoHS-yhteensopiva |
| Saatavana oleva määrä | 60495 pcs | Tietolomake | |
| Jännitepudotus (max) | 1.2V @ 800mA | Jännite - lähtö (min / kiinteä) | 1.8V |
| Voltage - lähtö (Max) | - | Jännite - tulo (Max) | 15V |
| Toimittaja Device Package | TO-252-3 | Sarja | - |
| Suojausominaisuudet | Over Current, Over Temperature | Pakkaus | Tube |
| Pakkaus / Case | TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 | PSRR | 75dB (120Hz) |
| lähtö Tyyppi | Fixed | Output Configuration | Positive |
| Muut nimet | *LM1117DT-1.8 *LM1117DT-1.8/NOPB LM1117DT-1.8 LM1117DT-1.8-ND LM1117DT18NOPB |
Käyttölämpötila | 0°C ~ 125°C |
| Lukumäärä Regulators | 1 | Asennustyyppi | Surface Mount |
| Kosteuden herkkyys (MSL) | 2 (1 Year) | Lyijytön tila / RoHS-tila | Lead free / RoHS Compliant |
| Yksityiskohtainen kuvaus | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 800mA TO-252-3 | Nykyinen - Supply (Max) | 10mA |
| Nykyinen - lepotilassa (Iq) | 5mA | Nykyinen - Tuotos | 800mA |