LM2597HVN-12
Tuote-esittely
Osa numero: LM2597HVN-12
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG BUCK 12V 0.5A 8-DIP
  • Viesti
LM2597HVN-12: n tekniset tiedot
Osa numero LM2597HVN-12 Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG BUCK 12V 0.5A 8-DIP Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 4037 pcs Tietolomake
Jännite - lähtö (min / kiinteä) 12V Voltage - lähtö (Max) -
Jännite - tulo (Min) 4.5V Jännite - tulo (Max) 60V
topologia Buck Synchronous Tasasuuntaaja No
Toimittaja Device Package 8-PDIP Sarja SIMPLE SWITCHER®
Pakkaus Tube Pakkaus / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C (TJ) Lukumäärä Lähdöt 1
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant toiminto Step-Down
Taajuus - Switching 150kHz Yksityiskohtainen kuvaus Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 12V 1 Output 500mA 8-DIP (0.300", 7.62mm)
Nykyinen - Tuotos 500mA Perusosan osanumero LM2597