LM2940CSX-12/NOPB
Tuote-esittely
Osa numero: LM2940CSX-12/NOPB
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LIN 12V 1A DDPAK/TO263-3
lomakkeissa:
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-yhteensopiva
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
500 pcs
1000 pcs
2500 pcs
  • Viesti
LM2940CSX-12/NOPB: n tekniset tiedot
Osa numero LM2940CSX-12/NOPB Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LIN 12V 1A DDPAK/TO263-3 Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 97700 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.8V @ 1A Jännite - lähtö (min / kiinteä) 12V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 26V
Toimittaja Device Package DDPAK/TO-263-3 Sarja -
Pakkaus / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA PSRR 66dB (120Hz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet *LM2940CSX-12/NOPB
LM2940CSX-12/NOPBTR
LM2940CSX12NOPB
Käyttölämpötila 0°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 3 (168 Hours) Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 1A DDPAK/TO-263-3 Nykyinen - Supply (Max) 15mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 10mA Nykyinen - Tuotos 1A