LM2940IMP-10/NOPB
Tuote-esittely
Osa numero: LM2940IMP-10/NOPB
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 10V 1A SOT223-4
lomakkeissa:
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
2000 pcs
  • Viesti
LM2940IMP-10/NOPB: n tekniset tiedot
Osa numero LM2940IMP-10/NOPB Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 10V 1A SOT223-4 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 94633 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 1V @ 1A Jännite - lähtö (min / kiinteä) 10V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 26V
Toimittaja Device Package SOT-223-4 Sarja -
Pakkaus / Case TO-261-4, TO-261AA PSRR 63dB (120Hz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet LM2940IMP-10/NOPBTR
LM2940IMP10NOPB
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 10V 1A SOT-223-4 Nykyinen - Supply (Max) 15mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 10mA Nykyinen - Tuotos 1A