LP2985AIM5X-6.1
Tuote-esittely
Osa numero: LP2985AIM5X-6.1
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 6.1V 150MA SOT23-5
lomakkeissa:
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
  • Viesti
LP2985AIM5X-6.1: n tekniset tiedot
Osa numero LP2985AIM5X-6.1 Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 6.1V 150MA SOT23-5 Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 4072 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.58V @ 150mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 6.1V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 16V
Toimittaja Device Package SOT-23-5 Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Short Circuit Pakkaus Tape & Reel (TR)
Pakkaus / Case SC-74A, SOT-753 PSRR 45dB (1kHz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C Lukumäärä Regulators 1
Asennustyyppi Surface Mount Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 6.1V 150mA SOT-23-5
Nykyinen - Supply (Max) 2.5mA Nykyinen - lepotilassa (Iq) 95µA
Nykyinen - Tuotos 150mA Ohjaustoiminnot Enable