LP2988ILD-2.5
Tuote-esittely
Osa numero: LP2988ILD-2.5
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 2.5V 200MA 8WSON
lomakkeissa:
  • Viesti
LP2988ILD-2.5: n tekniset tiedot
Osa numero LP2988ILD-2.5 Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 2.5V 200MA 8WSON Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 5404 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.35V @ 200mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 2.5V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 16V
Toimittaja Device Package 8-WSON (4x4) Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Short Circuit Pakkaus Tape & Reel (TR)
Pakkaus / Case 8-WDFN Exposed Pad PSRR 65dB (1kHz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet LP2988ILD-2.5TR Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 200mA 8-WSON (4x4) Nykyinen - Supply (Max) 3.7mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 120µA Nykyinen - Tuotos 200mA