LP2989IMMX-2.5/NOPB
Tuote-esittely
Osa numero: LP2989IMMX-2.5/NOPB
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8VSSOP
lomakkeissa:
  • Viesti
LP2989IMMX-2.5/NOPB: n tekniset tiedot
Osa numero LP2989IMMX-2.5/NOPB Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 2.5V 500MA 8VSSOP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 4255 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.65V @ 500mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 2.5V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 16V
Toimittaja Device Package 8-VSSOP Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Short Circuit Pakkaus Tape & Reel (TR)
Pakkaus / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) PSRR 60dB (1kHz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet LP2989IMMX-2.5
LP2989IMMX-2.5-ND
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 500mA 8-VSSOP Nykyinen - Supply (Max) 9mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 175µA Nykyinen - Tuotos 500mA