LP38855S-1.2/NOPB
Tuote-esittely
Osa numero: LP38855S-1.2/NOPB
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LIN 1.2V 1.5A DDPAK/TO263
lomakkeissa:
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-yhteensopiva
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
45 pcs
135 pcs
540 pcs
1035 pcs
  • Viesti
LP38855S-1.2/NOPB: n tekniset tiedot
Osa numero LP38855S-1.2/NOPB Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LIN 1.2V 1.5A DDPAK/TO263 Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 31554 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.18V @ 1.5A Jännite - lähtö (min / kiinteä) 1.2V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 5.5V
Toimittaja Device Package DDPAK/TO-263-5 Sarja -
Pakkaus / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA PSRR 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 1kHz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet *LP38855S-1.2/NOPB
LP38855S12NOPB
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 3 (168 Hours) Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.2V 1.5A DDPAK/TO-263-5 Nykyinen - Supply (Max) 15mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 300µA Nykyinen - Tuotos 1.5A