ATMEGA8-16AI
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
ATMEGA8-16AI Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: ATMEGA8-16AI
Valmistaja / merkki: Micrel / Microchip Technology
Tuotteen Kuvaus IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP
lomakkeissa: 1.ATMEGA8-16AI.pdf2.ATMEGA8-16AI.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
  • Viesti
ATMEGA8-16AI: n tekniset tiedot
Osa numero ATMEGA8-16AI Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32TQFP Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 7063 pcs Tietolomake 1.ATMEGA8-16AI.pdf2.ATMEGA8-16AI.pdf
Jännite - Supply (Vcc / Vdd) 4.5 V ~ 5.5 V Toimittaja Device Package 32-TQFP (7x7)
Nopeus 16MHz Sarja AVR® ATmega
RAM Koko 1K x 8 Program Memory Type FLASH
Program Memory Size 8KB (4K x 16) oheislaitteet Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Pakkaus Tray Pakkaus / Case 32-TQFP
Muut nimet ATMEGA816AI Oscillator tyyppi Internal
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C (TA) I / O-numero 23
Kosteuden herkkyys (MSL) 3 (168 Hours) Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant
EEPROM Koko 512 x 8 Yksityiskohtainen kuvaus AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7)