ATMEGA8-16PI
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
Micrel / Microchip Technology
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: ATMEGA8-16PI
Valmistaja / merkki: Micrel / Microchip Technology
Tuotteen Kuvaus IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP
lomakkeissa: 1.ATMEGA8-16PI.pdf2.ATMEGA8-16PI.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
  • Viesti
ATMEGA8-16PI: n tekniset tiedot
Osa numero ATMEGA8-16PI Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28DIP Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 3914 pcs Tietolomake 1.ATMEGA8-16PI.pdf2.ATMEGA8-16PI.pdf
Jännite - Supply (Vcc / Vdd) 4.5 V ~ 5.5 V Toimittaja Device Package 28-PDIP
Nopeus 16MHz Sarja AVR® ATmega
RAM Koko 1K x 8 Program Memory Type FLASH
Program Memory Size 8KB (4K x 16) oheislaitteet Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Pakkaus Tube Pakkaus / Case 28-DIP (0.300", 7.62mm)
Muut nimet ATMEGA816PI Oscillator tyyppi Internal
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C (TA) I / O-numero 23
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant
EEPROM Koko 512 x 8 Yksityiskohtainen kuvaus AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 16MHz 8KB (4K x 16) FLASH 28-PDIP