APT40GR120S
MicrosemiMicrosemi
APT40GR120S Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: APT40GR120S
Valmistaja / merkki: Microsemi
Tuotteen Kuvaus IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
lomakkeissa: APT40GR120S.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
90 pcs
  • Viesti
APT40GR120S: n tekniset tiedot
Osa numero APT40GR120S Valmistaja Microsemi
Kuvaus IGBT 1200V 88A 500W D3PAK Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 10734 pcs Tietolomake APT40GR120S.pdf
Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200V Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 3.2V @ 15V, 40A
Testaa kunto 600V, 40A, 4.3 Ohm, 15V Td (päällä / pois) @ 25 ° C 22ns/163ns
Switching Energy 1.38mJ (on), 906µJ (off) Toimittaja Device Package D3Pak
Sarja - Virta - Max 500W
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Syötetyyppi Standard IGBT Tyyppi NPT
Gate Charge 210nC Yksityiskohtainen kuvaus IGBT NPT 1200V 88A 500W Surface Mount D3Pak
Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 160A Nykyinen - Collector (le) (Max) 88A