APT40N60JCU2
MicrosemiMicrosemi
APT40N60JCU2 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: APT40N60JCU2
Valmistaja / merkki: Microsemi
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 600V 40A SOT-227
lomakkeissa: 1.APT40N60JCU2.pdf2.APT40N60JCU2.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
10 pcs
25 pcs
100 pcs
250 pcs
  • Viesti
APT40N60JCU2: n tekniset tiedot
Osa numero APT40N60JCU2 Valmistaja Microsemi
Kuvaus MOSFET N-CH 600V 40A SOT-227 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 2340 pcs Tietolomake 1.APT40N60JCU2.pdf2.APT40N60JCU2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 3.9V @ 1mA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package SOT-227
Sarja - RDS (Max) @ Id, Vgs 70 mOhm @ 20A, 10V
Tehonkulutus (Max) 290W (Tc) Pakkaus Bulk
Pakkaus / Case SOT-227-4, miniBLOC Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)
Asennustyyppi Chassis Mount Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 7015pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 259nC @ 10V FET tyyppi N-Channel
FET Ominaisuus - Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Valua lähde jännite (Vdss) 600V Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 600V 40A (Tc) 290W (Tc) Chassis Mount SOT-227
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 40A (Tc)