160MXC1200MEFC25X45
RubyconRubycon
Rubycon
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: 160MXC1200MEFC25X45
Valmistaja / merkki: Rubycon
Tuotteen Kuvaus CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP
lomakkeissa: 1.160MXC1200MEFC25X45.pdf2.160MXC1200MEFC25X45.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
  • Viesti
160MXC1200MEFC25X45: n tekniset tiedot
Osa numero 160MXC1200MEFC25X45 Valmistaja Rubycon
Kuvaus CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 26745 pcs Tietolomake 1.160MXC1200MEFC25X45.pdf2.160MXC1200MEFC25X45.pdf
Jännite - Rated 160V Toleranssi ±20%
Surface Mount Land Koko - Koko / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Sarja MXC Ripple Current @ Low Frequency 2.49A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 3.735A @ 10kHz Arvioinnit -
Polarisaatio Polar Pakkaus Bulk
Pakkaus / Case Radial, Can - Snap-In Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant Korkeus - Istuva (Max) 1.850" (47.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Yksityiskohtainen kuvaus 1200µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapasitanssi 1200µF Sovellukset General Purpose