420MXG470MEFC35X40
Tuote-esittely
Osa numero: 420MXG470MEFC35X40
Valmistaja / merkki: Rubycon
Tuotteen Kuvaus CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP
lomakkeissa: 1.420MXG470MEFC35X40.pdf2.420MXG470MEFC35X40.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
100 pcs
  • Viesti
420MXG470MEFC35X40: n tekniset tiedot
Osa numero 420MXG470MEFC35X40 Valmistaja Rubycon
Kuvaus CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 23936 pcs Tietolomake 1.420MXG470MEFC35X40.pdf2.420MXG470MEFC35X40.pdf
Jännite - Rated 420V Toleranssi ±20%
Surface Mount Land Koko - Koko / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Sarja MXG Ripple Current @ Low Frequency 1.97A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.758A @ 10kHz Arvioinnit -
Polarisaatio Polar Pakkaus Bulk
Pakkaus / Case Radial, Can - Snap-In Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 105°C Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant Korkeus - Istuva (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Yksityiskohtainen kuvaus 470µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C
kapasitanssi 470µF Sovellukset General Purpose