L4940V12
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
L4940V12 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: L4940V12
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220AB
lomakkeissa: L4940V12.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
L4940V12: n tekniset tiedot
Osa numero L4940V12 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IC REG LINEAR 12V 1.5A TO220AB Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 82750 pcs Tietolomake L4940V12.pdf
Jännitepudotus (max) 0.9V @ 1.5A Jännite - lähtö (min / kiinteä) 12V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 17V
Toimittaja Device Package TO-220AB Sarja -
Suojausominaisuudet Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 PSRR 61dB (120Hz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet 497-1403-5 Käyttölämpötila -40°C ~ 150°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 12V 1.5A TO-220AB Nykyinen - Supply (Max) 50mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 8mA Nykyinen - Tuotos 1.5A