STB16NF06LT4
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STB16NF06LT4 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STB16NF06LT4
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 60V 16A D2PAK
lomakkeissa: STB16NF06LT4.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STB16NF06LT4: n tekniset tiedot
Osa numero STB16NF06LT4 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 60V 16A D2PAK Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 181700 pcs Tietolomake STB16NF06LT4.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 1V @ 250µA (Min) Vgs (Max) ±16V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package D2PAK
Sarja STripFET™ RDS (Max) @ Id, Vgs 90 mOhm @ 8A, 10V
Tehonkulutus (Max) 45W (Tc) Pakkaus Tape & Reel (TR)
Pakkaus / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Muut nimet 497-4322-2
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 345pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 10nC @ 4.5V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V Valua lähde jännite (Vdss) 60V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 60V 16A (Tc) 45W (Tc) Surface Mount D2PAK Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 16A (Tc)