STB180N55F3
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STB180N55F3 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STB180N55F3
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 55V 120A D2PAK
lomakkeissa: STB180N55F3.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STB180N55F3: n tekniset tiedot
Osa numero STB180N55F3 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 55V 120A D2PAK Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 21963 pcs Tietolomake STB180N55F3.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package D2PAK
Sarja STripFET™ RDS (Max) @ Id, Vgs 3.5 mOhm @ 60A, 10V
Tehonkulutus (Max) 330W (Tc) Pakkaus Tape & Reel (TR)
Pakkaus / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Muut nimet 497-7939-2
STB180N55F3-ND
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 6800pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 100nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 55V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 55V 120A (Tc) 330W (Tc) Surface Mount D2PAK Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 120A (Tc)