STD55N4F5
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STD55N4F5 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STD55N4F5
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 40V 55A DPAK
lomakkeissa: STD55N4F5.pdf
  • Viesti
STD55N4F5: n tekniset tiedot
Osa numero STD55N4F5 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 40V 55A DPAK Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 6055 pcs Tietolomake STD55N4F5.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package DPAK
Sarja STripFET™ V RDS (Max) @ Id, Vgs 8.5 mOhm @ 27.5A, 10V
Tehonkulutus (Max) 60W (Tc) Pakkaus Original-Reel®
Pakkaus / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63 Muut nimet 497-10706-6
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1600pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 25nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 40V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 40V 55A (Tc) 60W (Tc) Surface Mount DPAK Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 55A (Tc)