STF60N55F3
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STF60N55F3 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STF60N55F3
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 55V 42A TO-220FP
lomakkeissa: STF60N55F3.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STF60N55F3: n tekniset tiedot
Osa numero STF60N55F3 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 55V 42A TO-220FP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 69489 pcs Tietolomake STF60N55F3.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220FP
Sarja STripFET™ III RDS (Max) @ Id, Vgs 8.5 mOhm @ 32A, 10V
Tehonkulutus (Max) 30W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Full Pack Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 2200pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 45nC @ 10V FET tyyppi N-Channel
FET Ominaisuus - Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Valua lähde jännite (Vdss) 55V Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 55V 42A (Tc) 30W (Tc) Through Hole TO-220FP
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 42A (Tc)