STGW40M120DF3
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGW40M120DF3 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STGW40M120DF3
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus IGBT 1200V 80A 468W TO-247
lomakkeissa: STGW40M120DF3.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
600 pcs
  • Viesti
STGW40M120DF3: n tekniset tiedot
Osa numero STGW40M120DF3 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 1200V 80A 468W TO-247 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 12224 pcs Tietolomake STGW40M120DF3.pdf
Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200V Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 40A
Testaa kunto 600V, 40A, 10 Ohm, 15V Td (päällä / pois) @ 25 ° C 35ns/140ns
Switching Energy 1.5mJ (on), 2.25mJ (off) Toimittaja Device Package TO-247
Sarja - Käänteinen Recovery Time (TRR) 355ns
Virta - Max 468W Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-247-3 Muut nimet 497-15002-5
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Syötetyyppi Standard IGBT Tyyppi Trench Field Stop
Gate Charge 125nC Yksityiskohtainen kuvaus IGBT Trench Field Stop 1200V 80A 468W Through Hole TO-247
Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 160A Nykyinen - Collector (le) (Max) 80A