STN3N40K3
Tuote-esittely
Osa numero: STN3N40K3
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 400V 1.8A SOT223
lomakkeissa: STN3N40K3.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Viesti
STN3N40K3: n tekniset tiedot
Osa numero STN3N40K3 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 400V 1.8A SOT223 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 129006 pcs Tietolomake STN3N40K3.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4.5V @ 50µA Vgs (Max) ±30V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package SOT-223
Sarja SuperMESH3™ RDS (Max) @ Id, Vgs 3.4 Ohm @ 600mA, 10V
Tehonkulutus (Max) 3.3W (Ta) Pakkaus Cut Tape (CT)
Pakkaus / Case TO-261-4, TO-261AA Muut nimet 497-11222-1
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 165pF @ 50V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 400V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 400V 1.8A (Tc) 3.3W (Ta) Surface Mount SOT-223 Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 1.8A (Tc)