STP165N10F4
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP165N10F4 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP165N10F4
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 100V 120A TO-220
lomakkeissa: STP165N10F4.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Viesti
STP165N10F4: n tekniset tiedot
Osa numero STP165N10F4 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 100V 120A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 21887 pcs Tietolomake STP165N10F4.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220AB
Sarja DeepGATE™, STripFET™ RDS (Max) @ Id, Vgs 5.5 mOhm @ 60A, 10V
Tehonkulutus (Max) 315W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-10710-5
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 10500pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 180nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 100V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 100V 120A (Tc) 315W (Tc) Through Hole TO-220AB Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 120A (Tc)