STP16N50M2
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP16N50M2 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP16N50M2
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 500V 13A TO-220AB
lomakkeissa: STP16N50M2.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STP16N50M2: n tekniset tiedot
Osa numero STP16N50M2 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 500V 13A TO-220AB Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 66455 pcs Tietolomake STP16N50M2.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±25V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220
Sarja MDmesh™ M2 RDS (Max) @ Id, Vgs 280 mOhm @ 6.5A, 10V
Tehonkulutus (Max) 110W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-15274-5
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 710pF @ 100V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 19.5nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 500V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 500V 13A (Tc) 110W (Tc) Through Hole TO-220 Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 13A (Tc)