STW150NF55
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STW150NF55 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STW150NF55
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 55V 120A TO-247
lomakkeissa: STW150NF55.pdf
  • Viesti
STW150NF55: n tekniset tiedot
Osa numero STW150NF55 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 55V 120A TO-247 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 28085 pcs Tietolomake STW150NF55.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-247-3
Sarja STripFET™ II RDS (Max) @ Id, Vgs 6 mOhm @ 60A, 10V
Tehonkulutus (Max) 300W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-247-3 Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 4400pF @ 25V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 190nC @ 10V FET tyyppi N-Channel
FET Ominaisuus - Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Valua lähde jännite (Vdss) 55V Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 55V 120A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-247-3
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 120A (Tc)