PQ20RX05
Sharp MicroelectronicsSharp Microelectronics
PQ20RX05 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: PQ20RX05
Valmistaja / merkki: Sharp Microelectronics
Tuotteen Kuvaus IC REG LIN POS ADJ 500MA TO220-5
lomakkeissa: PQ20RX05.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
  • Viesti
PQ20RX05: n tekniset tiedot
Osa numero PQ20RX05 Valmistaja Sharp Microelectronics
Kuvaus IC REG LIN POS ADJ 500MA TO220-5 Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 5611 pcs Tietolomake PQ20RX05.pdf
Jännitepudotus (max) 0.5V @ 300mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 3V
Voltage - lähtö (Max) 20V Jännite - tulo (Max) 24V
Toimittaja Device Package TO-220-5 Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-5 Formed Leads PSRR 45dB (120Hz)
lähtö Tyyppi Adjustable Output Configuration Positive
Muut nimet 425-1721-5 Käyttölämpötila -20°C ~ 80°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output 3 V ~ 20 V 500mA TO-220-5 Nykyinen - lepotilassa (Iq) 8mA
Nykyinen - Tuotos 500mA Ohjaustoiminnot Enable