Z8F042ASH020SC
Tuote-esittely
Osa numero: Z8F042ASH020SC
Valmistaja / merkki: Zilog
Tuotteen Kuvaus IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC
lomakkeissa: Z8F042ASH020SC.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
  • Viesti
Z8F042ASH020SC: n tekniset tiedot
Osa numero Z8F042ASH020SC Valmistaja Zilog
Kuvaus IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20SOIC Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 6848 pcs Tietolomake Z8F042ASH020SC.pdf
Jännite - Supply (Vcc / Vdd) 2.7 V ~ 3.6 V Nopeus 20MHz
Sarja Encore!® XP® RAM Koko 1K x 8
Program Memory Type FLASH Program Memory Size 4KB (4K x 8)
oheislaitteet Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT Pakkaus Tube
Pakkaus / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) Muut nimet 269-3377
Oscillator tyyppi Internal Käyttölämpötila 0°C ~ 70°C (TA)
I / O-numero 17 Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant EEPROM Koko 128 x 8
Yksityiskohtainen kuvaus eZ8 Encore!® XP® Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH Datamuuntimet A/D 7x10b