| Osa numero | LM1117MPX-2.5/NOPB | Valmistaja | N/A |
|---|---|---|---|
| Kuvaus | IC REG LINEAR 2.5V 800MA SOT223 | Lyijytön tila / RoHS-tila | Lyijytön / RoHS-yhteensopiva |
| Saatavana oleva määrä | 71351 pcs | Tietolomake | |
| Jännitepudotus (max) | 1.2V @ 800mA | Jännite - lähtö (min / kiinteä) | 2.5V |
| Voltage - lähtö (Max) | - | Jännite - tulo (Max) | 15V |
| Toimittaja Device Package | SOT-223 | Sarja | - |
| Suojausominaisuudet | Over Current, Over Temperature | Pakkaus | Cut Tape (CT) |
| Pakkaus / Case | TO-261-4, TO-261AA | PSRR | 75dB (120Hz) |
| lähtö Tyyppi | Fixed | Output Configuration | Positive |
Käyttölämpötila | 0°C ~ 125°C |
| Lukumäärä Regulators | 1 | Asennustyyppi | Surface Mount |
| Yksityiskohtainen kuvaus | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.5V 800mA SOT-223 | Nykyinen - Supply (Max) | 10mA |
| Nykyinen - lepotilassa (Iq) | 5mA | Nykyinen - Tuotos | 800mA |