LP2989IM-1.8/NOPB
N/A
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: LP2989IM-1.8/NOPB
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC
lomakkeissa:
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
285 pcs
  • Viesti
LP2989IM-1.8/NOPB: n tekniset tiedot
Osa numero LP2989IM-1.8/NOPB Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 1.8V 500MA 8SOIC Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 54266 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.65V @ 500mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 1.8V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 16V
Toimittaja Device Package 8-SOIC Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Short Circuit Pakkaus Tube
Pakkaus / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR 60dB (1kHz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Muut nimet *LP2989IM-1.8/NOPB
LP2989IM18NOPB
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.8V 500mA 8-SOIC Nykyinen - Supply (Max) 9mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 175µA Nykyinen - Tuotos 500mA