TPS73250DCQG4
Tuote-esittely
Osa numero: TPS73250DCQG4
Valmistaja / merkki: N/A
Tuotteen Kuvaus IC REG LINEAR 5V 250MA SOT223-6
lomakkeissa:
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
390 pcs
  • Viesti
TPS73250DCQG4: n tekniset tiedot
Osa numero TPS73250DCQG4 Valmistaja N/A
Kuvaus IC REG LINEAR 5V 250MA SOT223-6 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 72756 pcs Tietolomake
Jännitepudotus (max) 0.15V @ 250mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 5V
Voltage - lähtö (Max) - Jännite - tulo (Max) 5.5V
Toimittaja Device Package SOT-223-6 Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Reverse Polarity Pakkaus Tube
Pakkaus / Case SOT-223-6 PSRR 58dB ~ 37dB (100Hz ~ 10kHz)
lähtö Tyyppi Fixed Output Configuration Positive
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C Lukumäärä Regulators 1
Asennustyyppi Surface Mount Kosteuden herkkyys (MSL) 2 (1 Year)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 5V 250mA SOT-223-6
Nykyinen - Supply (Max) 950µA Nykyinen - lepotilassa (Iq) 550µA
Nykyinen - Tuotos 250mA Ohjaustoiminnot Enable