MIC5201BM
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC5201BM Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: MIC5201BM
Valmistaja / merkki: Micrel / Microchip Technology
Tuotteen Kuvaus IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC
lomakkeissa: MIC5201BM.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
665 pcs
  • Viesti
MIC5201BM: n tekniset tiedot
Osa numero MIC5201BM Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 56271 pcs Tietolomake MIC5201BM.pdf
Jännitepudotus (max) 0.4V @ 200mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 1.242V
Voltage - lähtö (Max) 15.6V Jännite - tulo (Max) 16V
Toimittaja Device Package 8-SOIC Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Pakkaus Tube
Pakkaus / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR -
lähtö Tyyppi Adjustable Output Configuration Positive
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C Lukumäärä Regulators 1
Asennustyyppi Surface Mount Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 200mA 8-SOIC
Nykyinen - Supply (Max) 2mA Nykyinen - lepotilassa (Iq) 400µA
Nykyinen - Tuotos 200mA Ohjaustoiminnot Enable