MIC5201YM
Micrel / Microchip TechnologyMicrel / Microchip Technology
MIC5201YM Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: MIC5201YM
Valmistaja / merkki: Micrel / Microchip Technology
Tuotteen Kuvaus IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC
lomakkeissa: MIC5201YM.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
25 pcs
100 pcs
  • Viesti
MIC5201YM: n tekniset tiedot
Osa numero MIC5201YM Valmistaja Micrel / Microchip Technology
Kuvaus IC REG LIN POS ADJ 200MA 8SOIC Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 104646 pcs Tietolomake MIC5201YM.pdf
Jännitepudotus (max) 0.4V @ 200mA Jännite - lähtö (min / kiinteä) 1.242V
Voltage - lähtö (Max) 15.6V Jännite - tulo (Max) 16V
Toimittaja Device Package 8-SOIC Sarja -
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity Pakkaus Tube
Pakkaus / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) PSRR -
lähtö Tyyppi Adjustable Output Configuration Positive
Muut nimet 576-1822-5
MIC5201YM-ND
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C
Lukumäärä Regulators 1 Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Yksityiskohtainen kuvaus Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Adjustable 200mA 8-SOIC Nykyinen - Supply (Max) 2mA
Nykyinen - lepotilassa (Iq) 400µA Nykyinen - Tuotos 200mA