160USC1200MEFC25X40
RubyconRubycon
Rubycon
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: 160USC1200MEFC25X40
Valmistaja / merkki: Rubycon
Tuotteen Kuvaus CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP
lomakkeissa: 1.160USC1200MEFC25X40.pdf2.160USC1200MEFC25X40.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
200 pcs
  • Viesti
160USC1200MEFC25X40: n tekniset tiedot
Osa numero 160USC1200MEFC25X40 Valmistaja Rubycon
Kuvaus CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 20842 pcs Tietolomake 1.160USC1200MEFC25X40.pdf2.160USC1200MEFC25X40.pdf
Jännite - Rated 160V Toleranssi ±20%
Surface Mount Land Koko - Koko / Dimension 0.984" Dia (25.00mm)
Sarja USC Ripple Current @ Low Frequency 3.43A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 5.145A @ 10kHz Arvioinnit -
Polarisaatio Polar Pakkaus Bulk
Pakkaus / Case Radial, Can - Snap-In Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp. 3000 Hrs @ 85°C Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Korkeus - Istuva (Max) 1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Yksityiskohtainen kuvaus 1200µF 160V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C
kapasitanssi 1200µF Sovellukset General Purpose