16VXG12000MEFC30X25
Tuote-esittely
Osa numero: 16VXG12000MEFC30X25
Valmistaja / merkki: Rubycon
Tuotteen Kuvaus CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP
lomakkeissa: 1.16VXG12000MEFC30X25.pdf2.16VXG12000MEFC30X25.pdf
RoHs-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
100 pcs
  • Viesti
16VXG12000MEFC30X25: n tekniset tiedot
Osa numero 16VXG12000MEFC30X25 Valmistaja Rubycon
Kuvaus CAP ALUM 12000UF 20% 16V SNAP Lyijytön tila / RoHS-tila Sisältää lyijyä / RoHS-standardia
Saatavana oleva määrä 39687 pcs Tietolomake 1.16VXG12000MEFC30X25.pdf2.16VXG12000MEFC30X25.pdf
Jännite - Rated 16V Toleranssi ±20%
Surface Mount Land Koko - Koko / Dimension 1.181" Dia (30.00mm)
Sarja VXG Ripple Current @ Low Frequency 2.13A @ 120Hz
Ripple Current @ High Frequency 2.4495A @ 10kHz Arvioinnit -
Polarisaatio Polar Pakkaus Bulk
Pakkaus / Case Radial, Can - Snap-In Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Lyijytön tila / RoHS-tila Contains lead / RoHS non-compliant Korkeus - Istuva (Max) 1.063" (27.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) - Yksityiskohtainen kuvaus 12000µF 16V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C
kapasitanssi 12000µF Sovellukset General Purpose