| Osa numero | BTB08-400CRG | Valmistaja | STMicroelectronics |
|---|---|---|---|
| Kuvaus | TRIAC 400V 8A TO220AB | Lyijytön tila / RoHS-tila | Lyijytön / RoHS-yhteensopiva |
| Saatavana oleva määrä | 78909 pcs | Tietolomake | BTB08-400CRG.pdf |
| Jännite - Off State | 400V | Jännite - Gate Trigger (VGT) (Max) | 1.3V |
| triac Tyyppi | Standard | Toimittaja Device Package | TO-220AB |
| Sarja | - | Pakkaus | Tube |
| Pakkaus / Case | TO-220-3 | Muut nimet | 497-6673-5 BTB08-400CRG-ND BTB08400CRG |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 150°C (TJ) | Asennustyyppi | Through Hole |
| Yksityiskohtainen kuvaus | TRIAC Standard 400V 8A Through Hole TO-220AB | Nykyinen - On State (It (RMS)) (Max) | 8A |
| Nykyinen - Non Rep. Surge 50, 60 Hz (ITSM) | 80A, 84A | Nykyinen - Hold (Ih) (Max) | 25mA |
| Nykyinen - Gate Trigger (IGT) (Max) | 25mA | kokoonpano | Single |