STB85NF55LT4
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STB85NF55LT4 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STB85NF55LT4
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK
lomakkeissa: STB85NF55LT4.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
10 pcs
100 pcs
500 pcs
  • Viesti
STB85NF55LT4: n tekniset tiedot
Osa numero STB85NF55LT4 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 22941 pcs Tietolomake STB85NF55LT4.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA Vgs (Max) ±15V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package D2PAK
Sarja STripFET™ II RDS (Max) @ Id, Vgs 8 mOhm @ 40A, 10V
Tehonkulutus (Max) 300W (Tc) Pakkaus Original-Reel®
Pakkaus / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Muut nimet 497-5732-6
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Surface Mount
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 4050pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110nC @ 5V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V Valua lähde jännite (Vdss) 55V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 55V 80A (Tc) 300W (Tc) Surface Mount D2PAK Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 80A (Tc)