STGF20NB60S
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGF20NB60S Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STGF20NB60S
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus IGBT 600V 24A 40W TO220FP
lomakkeissa: STGF20NB60S.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Viesti
STGF20NB60S: n tekniset tiedot
Osa numero STGF20NB60S Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 600V 24A 40W TO220FP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 33598 pcs Tietolomake STGF20NB60S.pdf
Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 15V, 20A
Testaa kunto 480V, 20A, 100 Ohm, 15V Td (päällä / pois) @ 25 ° C 92ns/1.1µs
Switching Energy 840µJ (on), 7.4mJ (off) Toimittaja Device Package TO-220FP
Sarja PowerMESH™ Virta - Max 40W
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3 Full Pack
Muut nimet 497-12596-5
STGF20NB60S-ND
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Syötetyyppi Standard
IGBT Tyyppi - Gate Charge 83nC
Yksityiskohtainen kuvaus IGBT 600V 24A 40W Through Hole TO-220FP Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 70A
Nykyinen - Collector (le) (Max) 24A Perusosan osanumero STG*20NB