STGP12NB60K
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGP12NB60K Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STGP12NB60K
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus IGBT 600V 30A 125W TO220
lomakkeissa: STGP12NB60K.pdf
  • Viesti
STGP12NB60K: n tekniset tiedot
Osa numero STGP12NB60K Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 600V 30A 125W TO220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 88157 pcs Tietolomake STGP12NB60K.pdf
Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 2.8V @ 15V, 12A
Testaa kunto 480V, 12A, 10 Ohm, 15V Td (päällä / pois) @ 25 ° C 25ns/96ns
Switching Energy 258µJ (off) Toimittaja Device Package TO-220AB
Sarja PowerMESH™ Virta - Max 125W
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3
Käyttölämpötila 150°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Syötetyyppi Standard IGBT Tyyppi -
Gate Charge 54nC Yksityiskohtainen kuvaus IGBT 600V 30A 125W Through Hole TO-220AB
Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 60A Nykyinen - Collector (le) (Max) 30A