STGP18N40LZ
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGP18N40LZ Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STGP18N40LZ
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus IGBT 420V 30A 150W TO220
lomakkeissa: STGP18N40LZ.pdf
  • Viesti
STGP18N40LZ: n tekniset tiedot
Osa numero STGP18N40LZ Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 420V 30A 150W TO220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 3057 pcs Tietolomake STGP18N40LZ.pdf
Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 420V Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 1.7V @ 4.5V, 10A
Testaa kunto 300V, 10A, 5V Td (päällä / pois) @ 25 ° C 650ns/13.5µs
Switching Energy - Toimittaja Device Package TO-220
Sarja PowerMESH™ Virta - Max 150W
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3
Muut nimet 497-12597-5
STGP18N40LZ-ND
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Syötetyyppi Logic
IGBT Tyyppi - Gate Charge 29nC
Yksityiskohtainen kuvaus IGBT 420V 30A 150W Through Hole TO-220 Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 40A
Nykyinen - Collector (le) (Max) 30A Perusosan osanumero STG*18N