STGP40V60F
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STGP40V60F Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STGP40V60F
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus IGBT 600V 80A 283W TO220AB
lomakkeissa: STGP40V60F.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Viesti
STGP40V60F: n tekniset tiedot
Osa numero STGP40V60F Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus IGBT 600V 80A 283W TO220AB Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 35060 pcs Tietolomake STGP40V60F.pdf
Jännite - Collector Emitter Breakdown (Max) 600V Vce (päällä) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 40A
Testaa kunto 400V, 40A, 10 Ohm, 15V Td (päällä / pois) @ 25 ° C 52ns/208ns
Switching Energy 456µJ (on), 411µJ (off) Toimittaja Device Package TO-220
Sarja - Virta - Max 283W
Pakkaus Tube Pakkaus / Case TO-220-3
Muut nimet 497-13872-5 Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ)
Asennustyyppi Through Hole Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited)
Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant Syötetyyppi Standard
IGBT Tyyppi Trench Field Stop Gate Charge 226nC
Yksityiskohtainen kuvaus IGBT Trench Field Stop 600V 80A 283W Through Hole TO-220 Nykyinen - Collector Pulssi (ICM) 160A
Nykyinen - Collector (le) (Max) 80A