STP12PF06
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP12PF06 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP12PF06
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET P-CH 60V 12A TO-220
lomakkeissa: STP12PF06.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
3000 pcs
  • Viesti
STP12PF06: n tekniset tiedot
Osa numero STP12PF06 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET P-CH 60V 12A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 280503 pcs Tietolomake STP12PF06.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220AB
Sarja STripFET™ II RDS (Max) @ Id, Vgs 200 mOhm @ 10A, 10V
Tehonkulutus (Max) 60W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-2721-5
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 850pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 21nC @ 10V
FET tyyppi P-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 60V
Yksityiskohtainen kuvaus P-Channel 60V 12A (Tc) 60W (Tc) Through Hole TO-220AB Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 12A (Tc)