| Osa numero | BTB08-600SWRG | Valmistaja | STMicroelectronics |
|---|---|---|---|
| Kuvaus | TRIAC SENS GATE 600V 8A TO220AB | Lyijytön tila / RoHS-tila | Lyijytön / RoHS-yhteensopiva |
| Saatavana oleva määrä | 68936 pcs | Tietolomake | BTB08-600SWRG.pdf |
| Jännite - Off State | 600V | Jännite - Gate Trigger (VGT) (Max) | 1.3V |
| triac Tyyppi | Logic - Sensitive Gate | Toimittaja Device Package | TO-220AB |
| Sarja | - | Pakkaus | Tube |
| Pakkaus / Case | TO-220-3 | Muut nimet | 497-12445-5 BTB08-600SWRG-ND BTB08600SWRG |
| Käyttölämpötila | -40°C ~ 150°C (TJ) | Asennustyyppi | Through Hole |
| Yksityiskohtainen kuvaus | TRIAC Logic - Sensitive Gate 600V 8A Through Hole TO-220AB | Nykyinen - On State (It (RMS)) (Max) | 8A |
| Nykyinen - Non Rep. Surge 50, 60 Hz (ITSM) | 80A, 84A | Nykyinen - Hold (Ih) (Max) | 15mA |
| Nykyinen - Gate Trigger (IGT) (Max) | 10mA | kokoonpano | Single |