STP200NF03
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP200NF03 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP200NF03
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 30V 120A TO-220
lomakkeissa: STP200NF03.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STP200NF03: n tekniset tiedot
Osa numero STP200NF03 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 30V 120A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 47441 pcs Tietolomake STP200NF03.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220AB
Sarja STripFET™ III RDS (Max) @ Id, Vgs 3.6 mOhm @ 60A, 10V
Tehonkulutus (Max) 300W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-6738-5
STP200NF03-ND
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 4950pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 140nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 30V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 30V 120A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-220AB Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 120A (Tc)