STP200N4F3
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP200N4F3 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP200N4F3
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 40V 120A TO-220
lomakkeissa: STP200N4F3.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STP200N4F3: n tekniset tiedot
Osa numero STP200N4F3 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 40V 120A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 38107 pcs Tietolomake STP200N4F3.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220-3
Sarja STripFET™ RDS (Max) @ Id, Vgs 4.4 mOhm @ 80A, 10V
Tehonkulutus (Max) 300W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-8789-5
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 5100pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 75nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 40V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 40V 120A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-220-3 Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 120A (Tc)