STP20NM60FP
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP20NM60FP Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP20NM60FP
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 600V 20A TO220FP
lomakkeissa: STP20NM60FP.pdf
  • Viesti
STP20NM60FP: n tekniset tiedot
Osa numero STP20NM60FP Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 600V 20A TO220FP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 24185 pcs Tietolomake STP20NM60FP.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 250µA Vgs (Max) ±30V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220FP
Sarja MDmesh™ RDS (Max) @ Id, Vgs 290 mOhm @ 10A, 10V
Tehonkulutus (Max) 45W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Full Pack Muut nimet 497-2771-5
Käyttölämpötila 150°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1500pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 54nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 600V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 600V 20A (Tc) 45W (Tc) Through Hole TO-220FP Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 20A (Tc)