STP55NF06L
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP55NF06L Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP55NF06L
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 60V 55A TO-220
lomakkeissa: STP55NF06L.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Viesti
STP55NF06L: n tekniset tiedot
Osa numero STP55NF06L Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 60V 55A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 44883 pcs Tietolomake STP55NF06L.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 1.7V @ 250µA Vgs (Max) ±16V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220AB
Sarja STripFET™ II RDS (Max) @ Id, Vgs 18 mOhm @ 27.5A, 10V
Tehonkulutus (Max) 95W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-6742-5
STP55NF06L-ND
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1700pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 37nC @ 4.5V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V, 5V Valua lähde jännite (Vdss) 60V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 60V 55A (Tc) 95W (Tc) Through Hole TO-220AB Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 55A (Tc)