STP5N120
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP5N120 Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP5N120
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 1200V 4.4A TO-220
lomakkeissa: STP5N120.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STP5N120: n tekniset tiedot
Osa numero STP5N120 Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 1200V 4.4A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 26353 pcs Tietolomake STP5N120.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 100µA Vgs (Max) ±30V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220-3
Sarja SuperMESH™ RDS (Max) @ Id, Vgs 3.5 Ohm @ 2.3A, 10V
Tehonkulutus (Max) 160W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-8811-5
STP5N120-ND
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 120pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 55nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 1200V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 1200V 4.7A (Tc) 160W (Tc) Through Hole TO-220-3 Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 4.7A (Tc)