STP60NF06FP
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP60NF06FP Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP60NF06FP
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 60V 30A TO220FP
lomakkeissa: STP60NF06FP.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1000 pcs
  • Viesti
STP60NF06FP: n tekniset tiedot
Osa numero STP60NF06FP Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 60V 30A TO220FP Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 69871 pcs Tietolomake STP60NF06FP.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 4V @ 250µA Vgs (Max) ±20V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220FP
Sarja STripFET™ II RDS (Max) @ Id, Vgs 16 mOhm @ 30A, 10V
Tehonkulutus (Max) 30W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Full Pack Muut nimet 497-3197-5
Käyttölämpötila -55°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 1810pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66nC @ 10V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V Valua lähde jännite (Vdss) 60V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 60V 30A (Tc) 30W (Tc) Through Hole TO-220FP Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 30A (Tc)