STP60NF06L
STMicroelectronicsSTMicroelectronics
STP60NF06L Image
Kuva voi olla edustus. Katso tuotetiedot.
Tuote-esittely
Osa numero: STP60NF06L
Valmistaja / merkki: STMicroelectronics
Tuotteen Kuvaus MOSFET N-CH 60V 60A TO-220
lomakkeissa: STP60NF06L.pdf
Viitehinta (Yhdysvaltain dollareina)
1 pcs
50 pcs
100 pcs
500 pcs
1000 pcs
  • Viesti
STP60NF06L: n tekniset tiedot
Osa numero STP60NF06L Valmistaja STMicroelectronics
Kuvaus MOSFET N-CH 60V 60A TO-220 Lyijytön tila / RoHS-tila Lyijytön / RoHS-yhteensopiva
Saatavana oleva määrä 48526 pcs Tietolomake STP60NF06L.pdf
Vgs (th) (Max) @ Id 1V @ 250µA Vgs (Max) ±15V
teknologia MOSFET (Metal Oxide) Toimittaja Device Package TO-220AB
Sarja STripFET™ II RDS (Max) @ Id, Vgs 14 mOhm @ 30A, 10V
Tehonkulutus (Max) 110W (Tc) Pakkaus Tube
Pakkaus / Case TO-220-3 Muut nimet 497-5895-5
STP60NF06L-ND
Käyttölämpötila -65°C ~ 175°C (TJ) Asennustyyppi Through Hole
Kosteuden herkkyys (MSL) 1 (Unlimited) Lyijytön tila / RoHS-tila Lead free / RoHS Compliant
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 2000pF @ 25V Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 66nC @ 4.5V
FET tyyppi N-Channel FET Ominaisuus -
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V, 5V Valua lähde jännite (Vdss) 60V
Yksityiskohtainen kuvaus N-Channel 60V 60A (Tc) 110W (Tc) Through Hole TO-220AB Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 60A (Tc)